Geoblog.pl    gryka    Podróże    Sycylia 2023    Kalura Beach - pierwszy snorkelling
2023

Kalura Beach - pierwszy snorkelling

Włochy
Włochy, Kalura Beach

Temperatura powietrza jeszcze wyższa, prawie 40 stopni. W taki ukrop to tylko wypad na plażę wchodzi w rachubę. Przed wyjazdem sprawdziłam, które miejsca najlepiej się nadają na snorkelling. Czas użyć nasze maski i płetwy. Wybieramy Kalura Beach, kawałek za Cefalù. Wszystko fajnie, tylko nie ma gdzie zaparkować… W końcu okazuje się, że można na terenie jednego z pobliskich kurortów, za kwotę £15 od auta. Nie jest najgorzej. Kamienista plażyczka jest całkiem przyjemna, niezbyt zatłoczona. Można zakupić jakieś kanapki i napoje na sąsiedniej, hotelowej plaży, do której dociera się wodą po kolana.

A snorkelling?

Cóż, przezroczystość wody super, ryby jakieś są, ale bez szału. Najwięcej przy samych skałach. Ogólnie na 3+.

Pod koniec naszego plażowania, wzmaga się wiatr, który mocno marszczy morze. Trudniej w tych warunkach coś dojrzeć pod wodą. Wtedy jeszcze te powiewy nas nie martwią, robi się nawet przyjemniej, bo mniej gorąco.

W markecie zakupujemy nasze pierwsze limoncello… wow, cóż to za smak!

17.09.2023 - 03.10.2023

22.10.2022 - 22.10.2022