Geoblog.pl    gryka    Podróże    Nordkapp i Lofoty 2022    Jesteśmy, ale gdzie bagaż??
2022

Jesteśmy, ale gdzie bagaż??

Norwegia
Norwegia, Harstad/Narvik

Lot mija sprawnie i bezproblemowo. Widoki rewelacyjne, pogoda przecudowna, pod nami co rusz tworzą się tęcze! Siedzę z nosem w szybie.

Lotnisko w Harstad/Evenes (nazywane też Harstad/Narvik) jest portem lotniczym obsługującym te 3 miasta, a także najbliższym punktem, dokąd można dolecieć, wybierając się na Lofoty.

Hala odlotów maleńka, jedna taśma do odbioru bagażu, informacja i ze 3 okienka wypożyczalni samochodów.

Czekamy na naszą walizkę.

Większość pasażerów już dawno odeszła ze swoimi tobołami, taśma wciąż wyrzuca ten sam plecak. Zdążyliśmy w międzyczasie załatwić odbiór auta - popularne tu małe auto hybrydowe (Toyota). Ceny wynajmu samochodu w tej części Norwegii powalają. Za dobę płacimy ok 80 funtów (dla porównania na Maderze 25!). I dalej czekamy.

W końcu ktoś nas wysłał do okienka z informacji, gdzie się okazało, że takich jak my jest więcej. „Codziennie tu komuś ginie bagaż, musicie to zgłosić”.

No to zgłaszamy. Wtedy do nas dociera, że my ledwo się zdążyliśmy przesiąść na ten drugi samolot w Oslo, ale na „przesiadkę” bagażu to nie było najmniejszych szans! Walizka powinna dotrzeć rannym samolotem dnia następnego. No to nieźle się zaczyna… Pierwszy raz nam się to zdarza! W bagażu podręcznym mamy piżamy, nocleg mamy zabukowany bardzo blisko lotniska, więc nie pozostaje nam nic innego, tylko iść spać…

Aco
Aco - 2022-10-05 18:07
Auto hybrydowe czyli Tomek musiał pchać? :)
A co do bagażu to cud, ze przy takiej ilości podróży zdarza Wam się to pierwszy raz :)

Fajne fotki... :)

gryka
gryka - 2022-10-05 20:29
Haha, na szczęście obeszło się bez pchania ;-) Też tak myślę, że mieliśmy niezłego fuksa przez te wszystkie lata!
Fotek jak zwykle mnóstwo, bo i było co fotografować :-) Dzięki i pozdrawiam!

17.09.2023 - 03.10.2023

22.10.2022 - 22.10.2022