Geoblog.pl    gryka    Podróże    Holandia na saksy i nie tylko - 1997    Przyjemne miasto portowe
1997

Przyjemne miasto portowe

Holandia
Holandia, Hoorn

Długo na miejscu nie wytrzymaliśmy. Moja wrodzona ciekawość świata nie pozwoliła mi usiedzieć bezczynnie. Jak jest ta Holandia?

Najłatwiej było nam dostać się do Hoorn – portowego miasta, położonego zaledwie 13km na południe od naszego kempingu.

Najbardziej pamiętałam stamtąd kościoły, które nie pełniły już swoich funkcji sakralnych. W jednym galeria sztuki, w innym sklep…
Cieszyliśmy się słońcem, łódkami w porcie, malowniczymi kamieniczkami i widokiem z wieży kościoła Noorderkerk.

No i oczywiście wypatrywaliśmy malowanych drewnianych chodaków :-)

A rowery? Poruszali się nimi wszyscy i mieli się dużo lepiej, niż piesi. Zauważyliśmy, że poza ścisłym centrum często zamiast chodników są ścieżki rowerowe, a pieszy nie ma się gdzie podziać! Na szosie auta, a na ścieżce rowery!

Pamiętam, że właziliśmy do różnych sklepów, bo wszystko nas fascynowało. Nawet kupiłam jakieś tanie ciuchy dla siebie i Tomka, które okazały się potem nieco wyblakłe od wiszenia na słońcu na okrągło

17.09.2023 - 03.10.2023

22.10.2022 - 22.10.2022