Geoblog.pl    gryka    Podróże    Islandia zimą 2014    powrót do domu i krótkie podsumowanie

powrót do domu i krótkie podsumowanie

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Brodick

Na koniec krótkie podsumowanie.
Islandia zachwyca i fascynuje. Jest inna. Ma swój niepowtarzalny urok, który trudno opisać... Ma to coś!:)
Z pewnością jest zupełnie inna latem, kiedy nad zielonymi polami widać wierzchołki gór i białych lodowców, a jeszcze wyżej błękitne niebo i pełne Słońce... Ale my widzieliśmy Islandię dziką, srogą, lodową. Piękną!
A teraz technicznie:
Podróżowanie zimą jest trudne. Zmienne warunki pogodowe, burze śnieżne, krótki dzień, nieprzejezdność dróg, niedostępność wszystkich atrakcji - to koniecznie trzeba wziąć pod uwagę. Zdecydowanie warto wynająć auto (najlepiej z napędem na 4 koła) i w ten sposób podróżować. Nie ma problemów z noclegami czy zaopatrzeniem. Jednak Islandia nie jest tania. Ceny porównujemy do tych ze Szkocji. Noclegi 20-30 funtów za osobę, jedzenie w knajpkach kosmicznie drogie... Zimą jest jednak odrobinę taniej. Jednak i tak dla nas jedyną dostępną opcją było spanie w najtańszych dormach i kupowanie jedzenia w marketach.

Islandia.... z pewnością tam jeszcze wrócimy! Latem!:))

Tomek nie zrealizował jeszcze jednego ze swoich planów na Islandię - chciał koniecznie zjeść... maskonura (puffin), który uchodzi tu za przysmak. Ja nie podzielałam tej chęci, więc mi nie żal;-) Prawdopodobnie znalezienie dania z puffina w jednej z drogich restauracji nie stanowiło by problemu, ale Tomek widocznie nie był aż tak zdeterminowany...

A na koniec linki do filmików, nakręconych przez naszego współtowarzysza podróży. Jeśli ktoś lubi muzykę grupy Sigur Ros i ma dużo czasu (w sumie ok.90 minut), to polecam:-)
część 1 https://www.youtube.com/watch?v=1G6l3lydg7M
część 2 https://www.youtube.com/watch?v=KXM4dsoSGqQ
część 3 https://www.youtube.com/watch?v=44fGWo3Kl0o
część 4 https://www.youtube.com/watch?v=82VaJ_7LPZ0

BPE
BPE - 2014-09-23 22:06
no tak...teraz na Islandię to mieliście rzut beretem .........fajnie znowu coś od was usłyszeć ;-)

Mario
Mario - 2014-09-23 22:38
troche wam zeszlo z wstawieniem tej podróży,ale rozumiem że czasu zawsze za mało...

CO PLANUJECIE W NAJBLIŻSZYM CZASIE ???

gryka - 2014-09-24 00:18
BPE - witamy starych, geoblogowych znajomych :-) Nam też miło.

gryka - 2014-09-24 00:19
Mario - nie będziemy wytykać palcem, kto ma jeszcze spore zaległości w opisywaniu swoich podróży hehe

gryka - 2014-09-24 00:25
Za tydzień lecimy na 10 dni do Portugalii. Tam nas jeszcze nie było :-)

genek
genek - 2014-09-24 21:13
Pozdrawiamy z Pribałtyki. Też uważamy że Islandia jest bardzo ciekawa, ale latem jest jednak ciekawsza niż zimą. Ciekawa jest również Wasza książka z drugiej części podróży dookoła świata, którą wzięliśmy ze sobą na wyjazd i czytamy Poli na dobranoc :)

gryka - 2014-09-24 21:24
Ach, dziękujemy i pozdrawiamy!

17.09.2023 - 03.10.2023

22.10.2022 - 22.10.2022